Şirketimiz, 2006 yılında 200m2’lik bir alanda bayrak üretimi ile sektöre adımını atmıştır. Kuruluşu ile birlikte bayrak sektöründeki yenilikleri takip ederek tekstil dijital baskı makinasına yatırım yapmıştır.

2007 yılında Türkiye’de ilk kez Portatif Bayrak Direklerinin üretimine başlamış ve böylece bayrak sektörüne büyük bir yenilik getirmiştir. 2007-2009 yılları arasında büyüyen Türkiye ekonomisi ile birlikte firmamız da bu gelişime paralel bir ivme yakalamıştır. Devam eden ekonomik büyüme ve istikrar, firmamızın yeni yatırım alanlarına yönelmesine olanak sağlamıştır.

Firmamız, 2009 yılında mevcut ürün portföyüne ilaveten şemsiye üretimine yatırım kararı alarak 1.000m2’lik yeni üretim tesisine taşınmıştır. Ünvanını da Büyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş. olarak değiştirmiştir.  Bu bağlamda başlangıç aşamasında olan ihracatını arttırmak ve şemsiye yatırımını yurtdışı pazarlarında değerlendirmek amacıyla 2010 yılında Avrupa fuarlarında ilk standını açmıştır. Ayrıca yurtdışı pazarlarında kullanmak amacıyla HEB markasının uluslararası tescillerini yaptırmıştır.

İç ve dış piyasadan gelen taleplerin artması sonucunda firmamız 2012 yılında Hadımköy Sanayi Bölgesi’nde 2.000m2’lik yeni üretim tesisinde üretime başlamıştır. Bu yıllarda güneş şemsiyesi alanında Ülker Golf, Coca-Cola, Efes Pilsen ve Uludağ gibi önemli firmaların tedarikçisi olmuştur.

2013 yılında firmamız, devam eden hızlı büyümesine paralel olarak üretim kapasitesini arttırarak üretim alanını 3.500m2’ye çıkarmış ve 200.000 Euro’luk yatırımı ile dijital baskı kapasitesini de arttırmıştır.

Firmamız, 2014 yılında D.gen Grande tekstil dijital baskı makinası yatırımı yaparak 3 mt genişliğinde kumaş baskı imkanı kazanmıştır.

2015 yılında, önceki senelerde ithal ettiğimiz plaj şemsiyesi iskeletini, kendi bünyemizde imal etme kararı alarak yaptığı yatırım sonucunda yıllık 500.000 adet plaj şemsiyesi üretim kapasitesine ulaşmıştır.

2016 yılında, alımı gerçekleşen Mimaki TS300P-1800 dijital baskı makinası sayesinde baskı kapasitemiz artmıştır.

2018 yılında, üretim ve ihracatı ayırmak adına ikinci firmamız olan HEB Şemsiye Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. firması kurulmuştur. Büyüksoy firması üretici ve yerli piyasaya satışları gerçekleştirirken, HEB firması Büyüksoy’un ürettiği bütün ürünlerinin ihracatını yapmaktadır.

2019 yılında kendi fabrika inşaatını yapmak için Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesinde 2.850 m2’lik sanayi arsasını satın almıştır.

2020 yılında 10.000 m2’lik kendi fabrika inşaatına başlamıştır.

2021 yılında fabrika inşaatını tamamlayarak üretimini kendi fabrikasında yapmaya başlamıştır.

Bugün Büyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş. ürettiği ürünleri Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarında toplam 34 ülkeye HEB Şemsiye Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ile ihracat yapmaktadır. 

Hedefimiz, ürün kalitesi ve çalışma koşullarını geliştirerek, TSE ve ISO 9001 kalite standartlarına uygun üretimimizle, ihracatımızı arttırarak Türkiye’deki ilk 1.000 ihracatçı arasına girmektir.

Hilmi Ersin Büyüksoy
Yönetim Kurulu Başkanı