İÇERİK

Şirketimiz,2006yılında 200m2’lik bir alanda bayrak üretimi ile sektöre adımını atmıştır. Kuruluşu ile birlikte bayrak sektöründeki yenilikleri takip ederek tekstil dijital baskı makinasına yatırım yapmıştır. 2007yılında Türkiye’de ilk kezPortatif Bayrak Direklerinin üretimine başlamış ve böylece bayrak sektörüne büyük bir yenilik getirmiştir. 2007-2009 yılları arasında büyüyen Türkiye ekonomisi ile birlikte firmamız da bu gelişime paralel bir ivme yakalamıştır. Devam eden ekonomik büyüme ve istikrar, firmamızın yeni yatırım alanlarına yönelmesine olanak sağlamıştır. Firmamız,2009yılında mevcut ürün portföyüne ilavetenşemsiyeüretimine yatırım kararı alarak 1.000m2’lik yeni üretim tesisine taşınmıştır. Ünvanını daBüyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş.olarak değiştirmiştir. Bu bağlamda başlangıç aşamasında olan ihracatını arttırmak ve şemsiye yatırımını yurtdışı pazarlarında değerlendirmek amacıyla2010yılında Avrupa fuarlarında ilk standını açmıştır. Ayrıca yurtdışı pazarlarında kullanmak amacıyla HEB markasının uluslararası tescillerini yaptırmıştır. İç ve dış piyasadan gelen taleplerin artması sonucunda firmamız 2012 yılında Hadımköy Sanayi Bölgesi’nde 2.000m2’lik yeni üretim tesisinde üretime başlamıştır. Bu yıllarda güneş şemsiyesi alanında Ülker Golf, Coca-Cola, Efes Pilsen ve Uludağ gibi önemli firmaların tedarikçisi olmuştur. 2013yılında firmamız, devam eden hızlı büyümesine paralel olarak üretim kapasitesini arttırarak üretim alanını 3.500m2’ye çıkarmış ve 200.000 Euro’luk yatırımı ile dijital baskı kapasitesini de arttırmıştır. Firmamız,2014yılında D.gen Grande tekstil dijital baskı makinası yatırımı yaparak 3 mt genişliğinde kumaş baskı imkanı kazanmıştır. 2015yılında, önceki senelerde ithal ettiğimiz plaj şemsiyesi iskeletini, kendi bünyemizde imal etme kararı alarak yaptığı yatırım sonucunda yıllık 500.000 adet plaj şemsiyesi üretim kapasitesine ulaşmıştır. 2016yılında, alımı gerçekleşen Mimaki TS300P-1800 dijital baskı makinası sayesinde baskı kapasitemiz artmıştır. 2018yılında, üretim ve ihracatı ayırmak adına ikinci firmamız olanHEB Şemsiye Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.firması kurulmuştur. Büyüksoy firması üretici ve yerli piyasaya satışları gerçekleştirirken, HEB firması Büyüksoy’un ürettiği bütün ürünlerinin ihracatını yapmaktadır. 2019yılında kendi fabrika inşaatını yapmak için Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesinde 2.850 m2’lik sanayi arsasını satın almıştır. 2020yılında 10.000 m2’lik kendi fabrika inşaatına başlamıştır. 2021yılında fabrika inşaatını tamamlayarak üretimini kendi fabrikasında yapmaya başlamıştır. BugünBüyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş.ürettiği ürünleri Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarında toplam 34 ülkeyeHEB Şemsiye Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ile ihracat yapmaktadır. Hedefimiz, ürün kalitesi ve çalışma koşullarını geliştirerek, TSE ve ISO 9001 kalite standartlarına uygun üretimimizle, ihracatımızı arttırarak Türkiye’deki ilk 1.000 ihracatçı arasına girmektir. Hilmi Ersin Büyüksoy
Yönetim Kurulu Başkanı


Detaylı Bilgi

KATEGORİ

Büyüksoy - HEB iletişim bilgilerimiz


Detaylı Bilgi

Büyüksoy şemsiye, plaj şemsiyesi, çardak, bayrak, gazebo, plaj bayrağı ve bez afişler konusunda Türkiye'nin lider üreticisidir.
Profesyonel yönetim, deneyimli ekip, Avrupa'daki satış acentaları ve kaliteye odaklanan üretim politikaları ile; Fabrikamızda en yüksek kalitede müşterilerimizin tekstil, logo ve grafik işaretlerinin profesyonel reklam ürünlerini oluşturuyoruz.


Detaylı Bilgi